Jak pozbyć się zmarszczek?

Pożegnaj zmarszczki - spożywaj produkty bogate w składniki niszczące wolne rodniki czyli bogate w antyoksydanty, nawadniaj organizm, rób masaże twarzy, dobrze dobierz krem.

Zmarszczki powstają wraz z upływem lat, gdy skóra traci elastyczność. To powoduje powstawanie linii i rys, które z biegiem czasu stają się zmarszczkami.
Kiedy stajemy się coraz starci nasze gruczoły potowe i łojowe dostarczające skórze wilgoci i tłuszczu, zużywają się. To powoduje, że skóra traci elastyczność i wilgotność. Skóra staje się sucha i pojawiają się na twarzy załamania.
Skóra traci także kolagen. Zmniejszenie ilości kolagenu powoduje zwiotczenie tkanek, zmarszczki na szyi, zmarszczki wokół ust, zmarszczki wokół oczu tzw. kurze łapki...
Kolagen zawarty w naszej skórze jest niszczony przez wolne rodniki, które produkowane są głównie pod wpływem słońca, smogu, niekorzystnego wpływu środowiska.
Zmarszczki na twarzy powstają głównie pod wpływem:
⦁ odwodnienia organizmu,
⦁ poprzez działanie wolnych rodników, które utleniają się pod wpływem słońca,
⦁ mimiki twarzy,
⦁ smogu i niezdrowego środowiska,
⦁ braku witamin A , C, E, B i minerałów - cynku i selenu.
Jak uchronić się przed powstawaniem zmarszczek?
1. Unikaj nadmiernego opalania,
2. Chroń twarz kremami z filtrami przeciwsłonecznymi,
3. Noś okulary przeciwsłoneczne, najlepiej z dużymi szkłami, aby nie pozwolić aby promienie słoneczne padały na skórę wokół oczu,
4. Nawadniaj organizm - pij dużo wody, sok aloesowy,
5. Spożywaj witaminy A, B, C, E, Beta-karoten(prowitamina A) - niszczą wolne rodniki,
6. Spożywaj minerały - cynk, selen,
7. Masuj twarz, aby pobudzić krążenie,
8. Stosuj mleczko oczyszczające, maseczkę, tonik nawilżający, krem nawilżający, krem na noc.
Peeling
Fenol i jego pochodne używa się do zdejmowania lub usuwania wierzchniej warstwy skóry - uszkodzonej i pomarszczonej. Leczenie to powoduje w większości przypadków całkowitą zmianę skóry twarzy, eliminując lub zmniejszając zmarszczki lub blizny. Może to jednak powodować pewne uszkodzenia.
Istnieją mniej szkodliwe substancje, które wolniej usuwają wierzchnią warstwę skóry np.: retinol i retinol-A. Są one bezpieczniejsze, ale rezultaty leczenia przychodzą wolniej.
AHA (Alfa-hydroksykwasy)
Kwasy silnie nawilżające. Produkty te usuwają martwe komórki naskórka i nawadniają skórę. Przy regularnym stosowaniu, powodują duże zmiany w wyglądzie skóry, odmładzając ją. Najlepsze kwasy są wytwarzane z owoców, a najlepszą kombinacją jest połączenie kwasów z miąższem aloesowym, gdyż aloes głęboko wnika w skórę, odbudowuje komórki i eliminuje podrażnienia.

Bibliografia
"O zdrowie zadbaj sam - 200 chorób i naturalne sposoby ich leczenia" Emrique Garza