Jak zadbać o skórę po zimie?

Najważniejszym elementem w przypadku dbania o skórę twarzy po zimie powinno być codzienne intensywne nawilżanie.

Skóra po zimie jest przesuszona, szorstka, blada, pozbawiona blasku i poszarzała, bo była poddana przez okres zimowy wielu niekorzystnym czynnikom jak: centralne ogrzewanie, wiatr, niskie temperatury, spędzanie dużej ilości czasu w pomieszczeniach zamkniętych. Dlatego trzeba przygotować skórę twarzy na przyjście wiosny. Nasza delikatna skóra w okresie zimowym była narażona na liczne zanieczyszczenia i inne czynniki drażniące, dlatego na wiosnę musimy ją wzmocnić, dodać blasku, zregenerować i odmłodzić.
Warto zacząć od nawilżenia i przywrócenia jędrności skóry twarzy używając krem z alfa-hydroksykwasami. Alfa-hydroksykwasy pochodzą z naturalnych źródeł roślinnych i są nazywane kwasami owocowymi. Alfa -Hydroksykwasy działają złuszczająco - złuszczając martwe komórki. Martwe komórki tworzą barierę, blokując drogę wniknięcia w głąb skóry kremom nawilżającym, dlatego pozbycie się martwych komórek jest bardzo ważne. Skóra po zastosowania alfa- hydroksykwasów ( w połączeniu z miąższem aloe vera, kolagenem, witaminami A i E) staje nawilżona, poprawia się jej koloryt oraz jędrność. Jest przygotowana do efektywniejszego działania kremu.
Pierwszym etapem do skutecznej odnowy skóry po zimie jest jej oczyszczanie. Dwa razy dziennie zastosuj mleczko oczyszczające z olejkiem z jojoba i witaminą C, które usunie makijaż, zabrudzenia i inne zanieczyszczenia. Mleczko o neutralnym pH zapewni skórze odpowiednie nawilżenie. Jego użycie powinno być pierwszym etapem, który przygotuje skórę do dalszej pielęgnacji.
Kolejnym etapem jest tonizacja skóry twarzy - używaj toniku bezalkoholowego dwa razy dziennie. Toniku używamy, aby usunąć ostatnie pozostałości mleczka oczyszczającego, pozostałych jeszcze na skórze zanieczyszczeń, martwych komórek czy makijażu. Dopełni to proces oczyszczania skóry i zamknie pory. Tonik usunie z powierzchni skóry nadmiar sebum, pozostawiając cerę czystą i gładką. Dobrym pomysłem jest tonik łączący aloes, oczar wirginijski, kolagen.
Po zakończonym etapie oczyszczania należy skórę nawilżyć. Codziennie rano nakładaj na skórę twarzy krem nawilżający. Doskonałe nawilżenie zapewni krem łączący aloes i propolis pszczeli, rumianek, witaminy A i E (antyoksydanty). Nawilży skórę, usunie podrażnienia, zapewni zdrowy i jędrny wygląd.
Nawilżanie jest równie ważne nocą, dlatego codziennie po oczyszczeniu skóry wieczorem, nakładaj krem, który nawilży skórę, będzie miał działanie kojące i odżywcze. Regenerację skóry twarzy podczas snu zapewni krem zawierający kolagen i elastynę ( aby skóra pozostała gładka i jędrna) oraz miąższ aloesowy. Skóra stanie się gładka, miękka, jędrna i odpowiednio nawilżona, krem pomoże zwalczyć negatywne skutki zanieczyszczeń i warunków pogodowych.
Koniecznie zastosuj maseczkę ujędrniającą , co najmniej dwa razy w tygodniu. Zalecane jest stosowanie maseczki dla wygładzenia, oczyszczenia, ujędrnienia skóry oraz przywrócenia jej młodzieńczego wyglądu. Dzięki zawartości naturalnych minerałów pochodzących m.in. z morskich alg i wodorostów, w połączeniu z aleo vera, miodem, wyciągiem z ogórka, maseczka zadziała nawilżająco i odżywczo, przywróci gładkość i świeży wygląd.