Cellulitis

Cellulit to nierówna, pomarszczona skóra , głównie na udach i pośladkach, zwana skórką pomarańczową. Cellulitis to zapalenie podskórnej tkanki łącznej.

Cellulitis powstaje w wyniku nagromadzenia głownie tłuszczu, ale także białek, płynów i toksyn w pewnych obszarach ciała tj.  na udach, brzuchu, przedramionach, pośladkach i jest określany jako zapalenie tkanki podskórnej. Złogi tłuszczu odkładają się  nierównomiernie, co nadaje skórze porowaty wygląd.
Powstawanie cellulitisu jest spowodowane ubogą dietą, nadmiernym spożywaniem tłuszczów, węglowodanów, cukru, mąki. Tłuszcz z pożywienia jest wchłaniany z jelit i transportowany przez krew bezpośrednio do komórek tłuszczowych lub poprzez wątrobę do komórek tłuszczowych. Do powstania cellulitisu przyczynia się brak aktywności fizycznej i picie zbyt małych ilości wody.
Aby zapobiec powstawaniu cellulitisu unikaj tłuszczów, zwłaszcza w połączeniu z cukrem (czekolada) i z solą (chipsy). Połączenie cukru i tłuszczu sprzyja gromadzeniu się tłuszczu w ciele. Kiedy jemy, poziom glukozy wzrasta we krwi, pobudzając trzustkę do uwalniania insuliny, aby zmniejszyć poziom glukozy. Wzrost poziomu insuliny przyczynia się do gromadzenia tłuszczu, co wzmaga cellulitis.
Aby zapobiec lub zredukować cellulitis zażywaj witaminę C- pomaga w aktywnym przetwarzaniu kolagenu oraz witaminę E- powstrzymuje zgrubienie włókien kolagenowych. Włącz do swojej diety pikolinian chromu, który wspomaga przemianę tłuszczów i węglowodanów oraz garcinię cambogia (zawiera HCA-kwas hydrokscytrynowy), która pomaga ograniczyć apetyt i zahamować tworzenie tłuszczu. Stosuj kremy redukujące tkankę tłuszczową -pomagają wzmocnić tkankę i redukują złogi tłuszczu.
Wykonuj masaż przy użyciu gąbki z naturalnego włókna, najlepiej 3-5 razy w tygodniu. Pij napoje odżywcze zawierające błonnik-  możesz zastapić nim jeden z posiłków. Wykonuj także regularnie ćwiczenia fizyczne.

Bibliografia:
"O zdrowie zadbaj sam" Enrique Garza